Pomoč
- Področja uporabe
Toplotne izolacije
Vsak del stavbe je priporočljivo izolirati, da nam pozimi ne bi uhajala toplota in poleti ne vdirala vročina v prostor. Za to bo poskrbela ustrezna toplotna izolacija.
Vendar pa je v poplavi različnih izolacij pogosto vprašanje: Katero izolacijo sploh izbrati? Zakaj za različna področja izbrati različno izolacijo? Kaj pa če potrebujemo poleg toplotne izolacije tudi zvočno izolacijo? Koliko izolacije naj vgradim za posamezno področje?
Hitrih in generičnih odgovorov ni, ker je vsak primer zgodba zase in za tako pomembno zadevo je vredno spregovoriti besedo ali dve s svetovalcem. Odgovore na zgornja vprašanja boste našli v trgovini Kalcer, kjer se vam bomo posvetili individualno in našli najbolj optimalno rešitev.
Če pa že želite za boljšo predstavo o kakšnih debelinah toplotne izolacije govorimo glede na posamezno področje vam postrežemo z okvirnimi podatki:
- za fasado – 10-24 cm
- za streho – 16-31 cm
- za tla – 3 cm in več
Izkoristite lahko ugodnosti subvencije Ekosklada ali kupone ugodnosti pri Knauf Insulationu
Izolirate streho oziroma podstrešje? Preberite si naš blog na to temo, odločitev bo lažja.
Kako se lotiti prenove balkona, da ne bo toplotnega mostu si preberete v blogu Toplotna izolacija balkona.
Izolacija strehe z notranje ali zunanje strani.
Ne glede na to ali je podstrešje bivalno ali ne, je potrebna izolacija, ki preprečuje pregrevanje spodnjih bivalnih prostorov.
Odločimo se lahko tako da izolacijo položimo na tla na podstrešju ali pa vgradimo izolacijo med špirovce.
Če bomo izolacijo polagali na tla in bomo del potrebovali za shrambo ali pa potrebujemo revizijsko pot do dimnika in morda izhoda na streho, potem imamo več možnosti:
- Steklena volna ni pohodna vendar jo lahko vgradimo pod revizijsko pot tako, da naredimo provizorični dvignjeni pod iz lesenih letev in pohodnih plošč kot so na primer OSB plošče. Enako storimo za prostor, kjer bomo imeli shrambo.
- Kombinacija steklene in kamen volne je prav tako primerna različica, le da bomo na območju shrambe in revizijske poti položili kameno volno (na primer plošče Knauf Insulation DF) na katero bomo zopet dali pohodne plošče. Za ostalo površino bomo znova položili stekleno volno.
V primeru izolacije podstrešja med špirovce vgradimo stekleno mineralno izolacijo, ki bo v dveh plasteh. Izberemo debelino toplotne izolacije, ki bo zasedla prostor med špirovci in nato še izolacijo, ki jo bomo vgradili pod špirovce. Debelina izolacije je odvisna od toplotne prevodnosti izolacije.
Pomembno: Ne pozabimo da je v večini primerov potrebna tudi ustrezna folija.
Če bomo v kratkem menjali streho razmislimo tudi o menjavi izolacije, če je ta dotrajana mi pa v mansardi bivamo. Menjavo toplotne izolacije lahko izvedemo iz zgornje-zunanje strani proti notranjosti in s tem preprečimo kakšnekoli posege v bivalni del.
V mansardi pogosto zaradi nizke višine kolenčnega zidu pomemben vsak pridobljen centimeter, ki je pomemben za bivalni del, vendar je prav tako pomembna dobra toplotna izolacija, ki se vgrajuje tudi pod špirovce za udobno bivanje v mansardi. Kadar se soočamo s takim problemom, je vredno razmisliti o vgradnji toplotne izolacije med špirovce in NAD špirovce. Seveda je to najbolje storiti preden vgradimo strešno kritino v novogradnji oziroma, ko se odločimo za menjavo strešne kritine.
Med špirovce bomo klasično vgradili stekleno izolacijo, ki bo zapolnila prostor med špirovci. Neposredno na špirovce pa bomo z zunanje strani položili izolacijo Termotop (Knauf Insulation). S tem se bomo izognili toplotnim mostovom. Termotop je tudi odlična požarna zaščita klasificirana v razred A1. Če bomo tudi med špirovce vgradili požarno varno izolacijo in spodnji del prekrili s požarno varnimi ploščami, bomo imeli streho zavarovano pred požarom tako iz zunanje kot tudi iz notranje strani.
Vse pravice pridržane. Copyright © 2016 - Kalcer d.o.o. | Spletna trgovina
Ponudba na straneh se lahko razlikuje od ponudbe v trgovinah KALCER. Fotografije so lahko simbolične in ne zagotavljajo lastnosti izdelkov!