Pomoč
- Vrsta folije
Folije
Pri vgradnji same izolacije je pomembna tudi njena zaščita pred različnimi vplivi npr. vlaga. Za zaščito mineralnih izolacij uporabljamo folije, ki so parozaporne ali paropropustne. Folije in trakovi za pritrjevanje so pomemben del izolacijskih sistemov, zato je pomembno, da izberemo kvalitetno in pravo folijo ter trakove.
Vrste folij in njihova uporaba
- Parna zapora je kot že samo ime pove, folija, ki ne prepušča vodne pare. Takšne folije imajo visoko Sd vrednost - nad 100 m.
Uporabljajo se predvsem tam, kjer je potrebno izolacijo zaščititi pred zunanjimi vplivi in prehajanjem vodne pare, ker konstrukcija ne omogoča izhlapevanja. To so na primer strehe brez prezračevanega kanala in prostori z visoko stopnjo vlage v zraku, na primer bazeni.
- Parna ovira imenujemo folije, ki so paropropustne vendar z nizko Sd vrednostjo – večinoma med 5 m in 20 m.
Običajno se uporabljajo za zaščito izolacije na notranji strani mansardnih stanovanj, ki so izdelani suhomontažno.
- Paropropustne folije imajo zelo nizko Sd vrednost - med 0,01 m in 0,1 m.
Folije te vrste se uporabljajo na zunanji strani izolacij in omogočajo prehod vlage navzven, hkrati pa ščiti izolacijo pred zunanjimi vplivi. Takšne so folije, ki se uporabljajo za prezračevane fasade ali sekundarne kritine.
V določenih delih Slovenije je obremenitev s plinom radon večja, zato je potrebno zaščita. Dosežemo jo s folijo. Več o radonu in zaščiti pred njim si lahko preberete v blogu Zaščita pred radonom.
Pomembno je, da je napis folije obrnjen tako da ga vidimo. To je zlato pravilo, ki se ga je vredno držati.
Preklopi se delajo na 10 cm in pomembno je uporabiti prave trakove, zato da so stiki in preboji kvalitetno zatesnjeni.
Vse pravice pridržane. Copyright © 2016 - Kalcer d.o.o. | Spletna trgovina
Ponudba na straneh se lahko razlikuje od ponudbe v trgovinah KALCER. Fotografije so lahko simbolične in ne zagotavljajo lastnosti izdelkov!